Extra Virgin Olive Oil Zobacz większe

Oliwa EXTRA VIRGIN Premium Line

Nowy produkt

Oliwy EXTRA VIRGIN (EVOO) serii Premium to trzy wyselekcjonowane rodzaje tak aby można było w pełnym zakresie poznać smaki oliwy.

Więcej szczegółów

40,00 zł brutto

Więcej informacji

Oliwy EXTRA VIRGIN (EVOO) serii Premium to trzy wyselekcjonowane rodzaje tak aby można było w pełnym zakresie poznać smaki oliwy.

100% Arbequina

Jest to liwa tłoczona tylko i wyłącznie z jednej odmiany oliwek Arbequina. Ten gatunek oliwek jest zbierany bardzo wcześnie, dlatego wytłoczona oliwa jest bardzo owocowa, słodka i delikatna. Idealnie pasuje do lekkich sałat przygotowanych ze świeżymi serami, orzechami. Idealna do majonezu, lekkich sosów, marynat a szczególnie do przygotowywania ryb.

D.O. Montes de Toledo

Oliwa ta jest wytłaczana z jednej, specyficznej odmiany oliwek: Cornicabra. Odmiana ta jest bogata w polifenole i antyoksydanty tak potrzebne w zdrowym trybie życia. Uprawiana jest tylko w okolicach miasta Toledo. Jej smak jest bardzo intensywny, owocowy na początku z nutą migdałów, jabłek i orzechów aby za chwilę poczuć ostre papryczki. Proponujemy ją do sałatek na bazie rukoli, kaparów. Idealnie pasuje do serów pleśniowych.

Premium

Jest to „diament w firmowej koronie”. Stworzona została poprzez proporcjonalne dobranie czterech odmian oliwek: Arbequina, Cornicabra, Hojiblanca oraz Picual. Ta specjalnie przygotowana oliwa ma bogaty bukiet, ma bardzo świeży smak. Idealnie nadaje się jako przystawka ze świeżym chlebem, do ryb oraz do sałatek z pomidorami.